Postavte si snehuliaka


Deti a aj dospelí milujú stavanie snehuliaka. Patrí to medzi obľúbené aktivity v tieto zimné dni. Samozrejme vtedy, ak nám príroda dopraje poriadnu nádielku snehu. Snehuliak pravdepodobne vznikol v 16. storočí, takže nás už každú zimu sprevádza poriadne dlho.
stavění sněhuláka
Sneh je základ
Na postavenie snehuliaka toho nepotrebujeme veľa. Stačí sneh a veci čo nájdeme v pivnici alebo garáži. Základ je postaviť postavičku z dvoch alebo troch snehových gúľ. Ideálne je samozrejme mať tri gule. Začnite od najväčšej po najmenšiu.

Hlavu by ste mali ozdobiť vedrom alebo nepotrebným hrncom. Oči a zuby ozdobte pomocou uhlia (ak nemáte uhlie, môžete použiť aj gombíky alebo vrchnáky z fliaš) a namiesto nosa použite mrkvu. Môžete pridať šál a ruky z metiel.
sněhulák se stromkem
Prečo takéto ošatenie?
Kto vymyslel, ako treba snehuliaka ozdobiť nemal asi veľa fantázie. Proste našiel doma niečo čoho sa potreboval zbaviť a ovešal to na snehuliaka. Mrkvu ľudia mávali stále uskladnenú v pivnici, takže bola pri tejto aktivite po ruke. Čo sa týka uhlia namiesto očí a úst, tak čierna farba pri bielej ukazuje dokonalý kontrast viditeľný na niekoľko metrov.

Nielen stavanie snehuliakov
Deti okrem stavania snehuliakov poznajú aj inú aktivitu a to je robenie anjelov v snehu. Táto tradícia prišla ku nám z Nemecka začiatkom 20. storočia a a deti si takto spríjemňujú zimné dni dodnes. Nie je nič krajšie ako sa z okna pozerať na anjelov v snehu vedľa nádherných snehuliakov.
nedodělaný sněhulák
Ženy a snehuliak
Áno, aj ženy majú rady snehuliakov ale len do chvíle, kým ich k nim niekto neprirovná. Komplimentov o oblých tvaroch by sa asi nijaká žena nepotešila. Ženy to vnímajú ako druh urážky. Takže muži, ak chcete mať doma pokojnú domácnosť, nikdy, ale nikdy neprirovnávajte svoju ženu k snehuliakovi. A to môže mať vaša manželka len 50 kíl.
Pravdou však ostáva, že biela patrí medzi obľúbené farby mnohých žien a väčšinou šiat ma v jej odtieňoch.